IDJOS - IDJOŠ - IĐOŠ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lala iz Banata

3 posters

Go down

Lala iz Banata Empty Lala iz Banata

Порука  Admin Sat Dec 06, 2008 7:20 am

Vecinsko stanovnistvo su starosedeoci Srbi pod nayivom "Lale iz Banata".

Admin
Admin

Број порука : 21
Join date : 06.12.2008
Локација : Bara

https://idjos.forumsc.net

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty Re: Lala iz Banata

Порука  Admin Sat Dec 06, 2008 8:18 am

Иђош
Са Википедије

Иђош (мађ. Tiszahegyes) је насеље у општини Кикинда у Северно-банатском округу. Према попису из 2002. било је 2174 становника (према попису из 1991. било је 2263 становника).

Иђош
Држава Србија
Покрајина Војводина
Округ Северно-банатски
Општина Кикинда
Положај 45° 49′ 44" СГШ
20° 18′ 58" ИГД
Површина km²
Надморска висина 83 m
Популација (2002)
- број становника
- густина
2174
ст./km²
Поштански број 23323
Позивни број 0230
Регистарска ознака KI

Admin
Admin

Број порука : 21
Join date : 06.12.2008
Локација : Bara

https://idjos.forumsc.net

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty Re: Lala iz Banata

Порука  Admin Sat Dec 06, 2008 8:19 am

Етнички састав према попису из 2002.[2]

Срби   1.916 88,13%
Мађари   61 2,80%
Југословени   55 2,52%
Роми   34 1,56%
Црногорци   15 0,68%
Македонци   9 0,41%
Румуни   8 0,36%
Хрвати   5 0,22%
Албанци   2 0,09%
Муслимани   1 0,04%
непознато   7 0,32%

Admin
Admin

Број порука : 21
Join date : 06.12.2008
Локација : Bara

https://idjos.forumsc.net

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty Re: Lala iz Banata

Порука  Admin Sat Dec 06, 2008 8:20 am

Референце

Православна црква у Иђошу^ Књига 9, Становништво, упоредни преглед броја становника 1948, 1953, 1961, 1971, 1981, 1991, 2002, подаци по насељима, Републички завод за статистику, Београд, мај 2004, ISBN 86-84433-14-9
^ Књига 1, Становништво, национална или етничка припадност, подаци по насељима, Републички завод за статистику, Београд, фебруар 2003, ISBN 86-84433-00-9
^ Књига 2, Становништво, пол и старост, подаци по насељима, Републички завод за статистику, Београд, фебруар 2003, ISBN 86-84433-01-7

Admin
Admin

Број порука : 21
Join date : 06.12.2008
Локација : Bara

https://idjos.forumsc.net

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty Re: Lala iz Banata

Порука  Sale Sat Dec 06, 2008 9:14 am

NAPISIMO STA ZNAMO O SVOM SELU

Sale

Број порука : 6
Join date : 06.12.2008

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty re.sale

Порука  nadka Thu Dec 11, 2008 3:34 pm

Dragi prijatelju, tako mi je zao, svaki dan gledam, sta ima novo na ovom divnom malom forumu i jos uvek nista. Nemojte se Idjosani zbog toga ukociti, niste jedini koji zelite i forum nikako ne krene. Ako jos nema novih forumasa morate da vi, kao organizatori, napisete sto vise o vasem divnom selu. Sale, ako nece drugi , napisi ti, n.pr., nase selo je....... zato ga volim.... nase selo ima birtije i diskic i bla, bla, bla, a ima i kompjutera. Napisi, koliko ima odprilike kompjutera u selu, koliko mlada generacija a koliko odprilike starija. Napisi, po kakvom sistemu ste na internetu, da li platite na neograniceno vreme ili drukcije, malo, malo, treba narod da vas upozna.
Ja vas nisam slucajno pronasla, ja sam godinama trazila moj voljeni Idjos i ja bih ga preporucila, mladima, da se druzite,
izmenjujete svoja misljenja, gledanja na danas, na sutra, pa makar ponekada i na proslost, da se zna.
Dragi Idjosani ali kako, ako vi ne reagujete. Nemojte baciti pusku u kukuruz, idite u birtiju, dogovorite se, evo ima vas pet i ja sam sesta. Vas pet ce predstavljati vase divno selo, vase ljude, vasu kulturu, a ja cu, da je propagiram kod nas.
A bitno je, da znam koju generaciju zelite, ja jos uvek mislim da mladu. A dalje nema problema, rec po rec, recenice i pricice i price.
U tom forumu samo ja pisem, a nema odgovora osim jednog, kome saljem veliki pozdrav, hvala i on me samo pita, odakle sam.
Kratak odgovor, prava cistokrvna Sosa, rodjena u Sloveniji i zivim u Sloveniji, ne zato, sto sam tako odlucila, nego zbog toga jer nisam imala druge mogucnosti.
U idjos sam dolazila godinama, cak 9 puta u jednoj godini, na razpust, na slave, na svadbe, na sahrane, dolazila sam cak sa biciklom, tri dana, 530 km, a vi, vi, vi, ne je....

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty za admina

Порука  nadka Thu Dec 11, 2008 4:29 pm

Admin, hvala na podatcima, ja to hvala bogu znam, jer pratim sve internetne stanice o Kikindi i naravno idjosu. Dobro si se pripremio i sa svim postovanjem pohvala.
Ali ja imam jednu zelju, ako imas mogucnosti, napisi mi, gde da nadjem reci o jednoj divnoj pesmici, onoj dobroj staroj...
Ej kad sam sinoc posla iz ducana, aj susrela me moga dike nana....
Nemoj slucajno pomisliti da se salim, sam vidis i znas da sam ovde najstarija, pa mi i ova pesma puno, puno znaci, a onih, koji su mi je u srce stavili vise nema, tamo su sa desne strane prve krivine kod table Idjos, pa se molim, nekako se snadji, bit cu ti uvek zahvalna. Hvala. Cao

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty Re: Lala iz Banata

Порука  Admin Fri Dec 12, 2008 2:52 am

Ej, kad sam sinoc posla iz ducana
ej, susrela me moga dike nana

Ej, ja joj rekoh, "Dobro vece, najo"
ej, ona meni, "Ziva bila, snajo"

Ej, je l' istina da mi ljubis sina
ej, jeste nano, ljubim ga odavno


http://tekstovi-pesama.com/Andjelka-Govedarovic/Ej--kad-sam-sinoc-posla-iz-ducana/14404/1/

Admin
Admin

Број порука : 21
Join date : 06.12.2008
Локација : Bara

https://idjos.forumsc.net

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty re.admin

Порука  nadka Fri Dec 12, 2008 11:26 am

Uspetce, uspetce vas forum Admin, ako ces biti tako ljubazan sa forumasima kao sto si bio samnom. Za nekoliko meseci ili godina, bit ces sa sobom zadovoljan, jer si kao pocetni moderator prisluhnio i izpunio jednu zelju neke Sose, tako profesionalno internetski, da ces uvek zapamtit ovu pesmu, zbog nje, cu uvek napravit za tvoj forum sve. Kada saznas o cemu je poanta, neces biti samo dobar Idjosan, nego fan svih idjosana. Jos jednom puno ti hvala za razumevanje bez razumevanja. Cafcika. Ostadoh bez reci,nisam ocekivala, samo sam malo ne provocirala nego, ne znam, izvini, kako da kazem... Budi i ostani ponosan na svoj Idjos i ovu pesmu. Slusaj ove reci sam, u miru i tisini i onda opet pitaj, .... ne, ti ne moras pitati... ti razumes. Puno uspeha i puno pozdrava. Hvala i za link.

nadka

Број порука : 44
Join date : 07.12.2008

Назад на врх Go down

Lala iz Banata Empty Re: Lala iz Banata

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму